Loading...
Erdem Kara Published on July 25, 2019

Uzun zamandır düzenli olarak ilgilendiğim alanlarda içerik üretmeyi planlıyordum. Kısmet bugüneymiş. Kendimi haftanın 2-3 günü hatta mümkünse her günü burada içerik üretmeye zorlamak ve bunu da yapabildiğim kadar 1,2,3,5 yıl yapmak istiyorum.
İnsanın kendisini bir şeyler üretmeye ve yapmaya zorlamasının şahane bir şey olduğunu hayatım boyunca bir kaç kez deneyimledim. Her şey ilk başta zaman alıyor, her şeye insan ilk önce direnç gösteriyor hatta çevreniz bile buna anlam veremeyip direnç gösteriyor fakat devam ettiğinizde gerçekten bir şeyler elde etmiş oluyorsunuz. İlerleme böyle bir şey: kafaya koyacaksın, kendini zorlayacaksın ve sonuçları alıp yeniden değerlendirip devam edeceksin. Kendini bir şeyler yapmaya zorlamanın en güzel taraflarından birisi de gelişmek, bir şeyler öğrenmek.
Hayata 0 olarak başlıyoruz ve insan olarak bence kendimizi zorladığımız kadar gelişiyor ve elimizdeki 0'ı bu sayede büyütüyoruz. 

Burayı kendi çöplüğüm yapmak istiyorum. Farklı alanlarda tecrübelerim, uzmanlıklarım var ve farklı şeylerle ilgileniyorum. Bunların hepsini burada toparlayıp internette paylaşmayı planlıyorum. Fikirlerim zamanla tutarsızlık gösterebilir ki bu normaldir, fikir dahil her şey zaman karşısında zayıftır fikir dahil her şey zaman ile değişir, gelişir, evrim yaşar. O yüzden eğer okucu olursanız burada x dediğine şurada y diyorsun gibi şeylere takılmayın. İnanmamız gereken şeyin değişim olduğunu akıldan çıkarmamak gerekir.

Ülkemizde şaşırtıcı bir biçimde çılgınlar gibi içerik tüketiyoruz. Bu blog'un ve içeriklerin de afiyetle tüketilmesini umuyorum.
Bu blog'a "insanlara faydalı içerik sunacağım", "yazılımla ilgili içerikler yazacağım" gibi kalıplar atfetmiyorum. Dedim ya burası benim çöplüğüm olacak içinde de geniş bir spektrumda yazılar olacak.

Lütfen fikrinizi söyleyin ve benimle iletişime geçin.
erdemkara[at]outlook.com

Ben kimin?